BAZNĪCAS LITURĢIJA, LŪGŠANA...

 

 • Šajā nedēļā liturģiskajā kalendārā
  • ceturtdienā: sv. Pētera Damiāna, bīskapa un Baznīcas doktora piemiņas diena;
  • piektdienā: SV. PĒTERA KATEDRAS svētki;
  • sestdiena: sv. Polikarpa, bīskapa un mocekļa piemiņas. 


 • Es ierosinu pārdomāt sirdī iespēju ieiet sevišķajā veidā mīlestības derībā ar V. J. Mariju caur Karmela Skapulāra pieņemšanuMūsu draudzē pastāv šāda iespēja (pieņemt Skapulāru). Pienākas tam sagatavoties gan garīgi, gan intelektuāli un paziņot priesterim savu vēlmi. Pieņemšanas rits, saskaņā ar kuru (tikai) priesteris var uzlikt Skapulāru var apskatīt  šeit


 • Tiem, kuri gribētu sagatavoties labai grēksūdzei, te ir pieejams buklets ar sirdsapziņas izmeklēšanas jautājumiem, kuru savā laikā izdevusi mūsu diecēzes kūrija. Jāuzspiež blakus --> Sagatavošana grēksūdzei.  • Pie ticīgajiem, kuri ir slimi vai veci un nevar tikt uz baznīcu, priesteris var atbraukt pats, lai pasniegtu grēksūdzes sakramentu, slimnieku sakramentu (tas ir stiprināšanas un dziedināšanas sakraments!), kā arī Svēto Komūniju. Lūdzu, ziņojiet, kādam vēl būtu šāda vēlme. 
 


DRAUDZES NOTIKUMI • Pateicība Dievam par draudzes avīzes janvāra numuru. Iegādājieties sev un saviem tuviniekiem. Esiet kā eņģeļi un aiznesiet to arī saviem kaimiņiem un paziņām. 


 • Ceturtdienā Madonā būs iespēja ziedot asinis. Vieta: Mūzikas skolā, Blaumaņa iela 16. Laiks: plkst. 9:00 — 13:00. Ziedojot asinis, nepieciešama pase vai ID karte un bankas konta numurs. Vairāk: https://www.vadc.lv
 • 22.02.2019. - Draudzes lūgšanu nakts Aglonā. Pieteikšanās pie grāmatgalda. 


 • Nākamajā svētdienā pirms pirmās Sv. Mises mēs lūgsimies Rožukroni pieaicinot sv. Mirjamas jo Betlēmes aizbildniecību
 • 16.03.2019. - kopīgā tikšanās un draudzes pastaigā ar ģimenēm no Rīgas Kristus Karaļa draudzes pirms sv. Jāzepa svētkiem.

 • 25.martam, kas ir KUNGA PASLUDINĀŠANAS lieli svētki. Šajā dienā ir ieteicams pieņemt nedzimušo bērnu garīgajā adopcijā. Līdz ar to ir vajadzīgs koordinators, kurš palīdzēs ar bukletiem un adopcijas norisi. • Piedāvājums: draudzes kopīgais brauciens uz koncertizrādi “NAKTSSARDZE” piektdienā, 2019 .gada 5. aprīlis, 18:00 (Latgales vēstniecība GORS). Koncertizrādē Latvijas Radio kora dziedājumi mijas ar aktrises Gunas Zariņas dzejas lasījumiem. Koncertizrādes tēma balstīta Gijoma Apolinēra fantastiskajā dzejolī "Mirušo māja". Sajūta kā starpposms starp vienu eksistenci un citu, kā robeža starp šīm paralēlajām pasaulēm. Diena un nakts, šī dzīve un tā dzīve, šī gaisma un tā gaisma. Tas nav mēģinājums to izstāstīt, bet izdzīvot. Pasākuma valoda: Latviešu. 


 • 12.04. ir paredzēta sagatavošana vasaras liturģiskās mūzikas darbnīcām ar Pāvelu Bembeneku Liepājā (notiks mēģinājums kopā ar Kristīni Lociku no Liepājas). Aicinām piedalīties. 


 • Es atgādinu par 8.06. - bīskapa vizīte pie mums. Tas dod iespēju pieņemt iestiprināšanas sakramentu. Pieteikšanas pie priestera.


 • Pastāv iespēja satikties svētdienās pēc pirmās sv. Mises svētceļnieku mājā pie tējas uz sarunām un sadraudzību…


 • Aicinām uzņemties pastāvīgu laiku lūgšanu dežūrai adorācijas kapelāLūgties kapelā var ikviens jebkurā laikā, taču, lai tā varētu būt atvērta cauru diennakti, tajā tiek organizētas dežūras - katru stundu vai ilgāku laiku kāds cilvēks ir apņēmies veltīt lūgšanai, adorācijai vai garīgai lasīšanai, vienlaikus uzņemoties zināmu atbildību par svecēm, tīrību, vēdināšanu utml. Parasti dežuranti uzņemas konkrētu dienu un stundu nedēļā. Par katru dienu ir viens atbildīgais, kas organizē attiecīgās dienas dežurantus. Ja vēlies pieteikties, lūdzu pieteikties atbildīgajam par dienu (kontaktus var atrast Kapelā) vai Aiva-ram Zariņam pa tālruni 29429518. Pašlaik brīvais laiks ir svētdienās sekojošās stundās: 9:00-10:30 ; 14:30-16:00; 16:00-18:00.


 • Radio Marijas mājaslapā var atkārtoti paklausīties audio materiālus no konferences "Būt vai nebūt varonim?!". Saite: te. 

 • Aicinām iepazīties ar seno mūziku pasākumā “Mūzika baznīcā. No viduslaikiem līdz mūsdienām”.  Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs saistībā ar izstādi "Katoļu baznīca un ticība Madonas apkārtnē" 2019.gada 12.jūnijā plkst. 17:30 piedāvā tikšanos ar JVLMA rektoru, senās mūzikas ansambļa "Schola Cantorum Riga" izveidotāju un vadītāju, prof. Guntaru Prāni. 2018.gadā klajā nāca viņa izcilais pētījums “Gregoriskie dziedājumi viduslaiku Rīgā”.
  Pasākuma laikā ikvienam interesentam būs iespēja uzzināt par mūzikas lomu baznīcā, dzirdēt seno un mūsdienu baznīcas mūziku, kā arī ieklausīties rata liras skaņās. Ieeja pasākumā – 1 eiro (bērniem ieeja bez maksas)! Ieejas maksa izstādes aplūkošanai - 0,50 eiro. Ģimenes biļete muzeja apmeklējumam - 2,5 eiro. Norises vieta – Madonas muzeja izstāžu zāles (Madona, Skolas iela 10a). Informācija: 64823844, 29750811, www.madonasmuzejs.lv, www.facebook.com/muzejsmadona. Laipni aicināti! Līga Irbe - Madonas muzeja Kultūrvēstures nodaļas vadītāja • Šajā gadā Madonas muzejs gatavo izstādi par katoļu Baznīcu Madonas novadā.  Plakāts - blakus. Izstādes atklāšana ir plānota 2019.gada 8.jūnijā plkst. 12:00. Lūgsimies, lai ta izdodas. Līdz ar to es lūdzu arī jūsu atsaucību Līgai Irbei, kura jau strādā, lai savāktu materiālus, liecības, atmiņas un citas par ticību, Baznīcas dzīvi un vēsturi. Palīdziet veidot šo izstādi, kura būs arī par mums pašiem.  


 

SAIMNIECISKAS LIETAS


 • Tika atvesta malka. Ir vajadzīga draudzes locekļu palīdzība ar tās zāģēšanu un ielikšanu šķūnī. 
 

INFORMĀCIJAS NO DIECĒZES
 • Ielūgums uz Atvērto durvju dienu Latvijas Starpdiecēžu augstākais Garīgais seminārs telpās 2019. gada 9. martā:  
  • Sirsnīgi ielūdzam Jūs uz Atvērto durvju dienas un 1. kursa audzēkņa Jāņa Lempa ietērpšanas svētku pasākumiem Latvijas Starpdiecēžu augstākajā Garīgajā seminārā sestdien, 2019. gada 9. martā.
  • Par pasākumu kārtību: 10:00 - ierašanās; reģistrācija; 10:30 - ekskursija pa semināra telpām; 12:00 - Svētā Mise, kuras laikā 1. kursa seminārists tiks svinīgi ietērpts sutanā; 13:00 - svinīgas pusdienas; 14:30 - iepazīšanās ar semināra audzēkņiem, semināra vadību; prezentācijas; liecības; iespēja uzdot jautājumus. 
  • Programma, kā arī kontaktinformācija interesentiem ir pieejama uz afišas. 
  • Svētīgu dienu vēlot, Latvijas Starpdiecēžu augstākais Garīgais seminārs. 

 • Seminārs katehētiem un kristīgiem skolotājiem RARZI 15.-16.martā
   


 • Laulāto tikšanās informē un piedāvā: 
  • Mīļi aicinām uz pirmā līmeņa rekolekcijām, tajās var piedalīties jebkurš laulāts pāris ar jebkuru laulības stāžu, gan tie kas pārdzīvo krīzi, gan tie kas dzīvo savstarpējā saskaņā.Rekolekcijas notiks no 22.-24. februārī, Bruknas muižā.
  • Mīļi aicinām uz pirmā līmeņa rekolekcijām, tajās var piedalīties jebkurš laulāts pāris ar jebkuru laulības stāžu, gan tie kas pārdzīvo krīzi, gan tie kas dzīvo savstarpējā saskaņā. Rekolekcijas notiks no 15.-17.martā, Mālpilī. Sīkāka informācija un iespēja pieteikties: http://www.laulatiem.lv/laulatiem-pariem/malpils-nedelas-nogale-laulatiem-pariem-pamata-rekolekcijas/587
  • Sīkāka informācija un iespēja pieteikties: http://www.laulatiem.lv

      


 • Seminārs katehētiem un kristīgiem skolotājiem:  „Ceļā no mācīšanās par ticību uz darbošanos ticībā”. RARZI Katehēzes metodiskais centrs turpina seminārā „Impulss 8” aizsākto tēmu par pusaudžu (pieaugušo) katehēzi Iestiprināšanas sakramenta saņemšanai. Šoreiz seminārs ir veltīts pusaudžu morālās formācijās veicināšanai katehēzē un kristīgajā mācībā. Semināra mērķis: Iepazīstināt priesterus, katehētus un kristīgās mācības skolotājus ar mūsdienīgām stratēģijām un metodēm efektīvai morālās formācijas sekmēšanai katehēzē un kristīgajā mācībā. Semināra rīkotājs: Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta Katehēzes metodiskais centrs sadarbībā ar Latvijas kristīgo skolotāju asociāciju. Semināra mērķauditorija: Priesteri, katehēti, kristīgie skolotāji un visi, kas darbojas izglītības laukā. Semināra norises laiks: 15.03.plkst.15.00 – 16.03.plkst.17.00 Semināra norises vieta: Rīga, Katoļu iela 16, RĪGAS AUGSTĀKAIS RELIĢIJAS ZINĀTŅU INSTITŪTS, LATVIJAS STARPDIECĒŽU AUGSTĀKAIS GARĪGAIS SEMINĀRS. Pieteikšanās semināram līdz 12.03.2019. Tiem, kuriem ir nepieciešamas naktsmājas, lūgums pieteikties savlaicīgi, jo nakšņošanas vietu skaits ir ierobežots. Ja ir iespēja nakšņot pie radiem vai draugiem, lūgums to izmantot. Pieteikšanās semināram: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.; mob. tālr. nr. 29527064. Semināra dalībnieki saņems apliecību par 16 stundu izglītības programmu. 


 • RARZI piedāvā - 21. martā: konference par depresiju. Vairāk - plakātā. 


 • 29. martā - rekolekcijas Dzintaros ar maizi (auzu pārslām) un ūdeni (tēju)....

 • Gulbenes draudzē, katru mēnesi - lūgšanas par iekšējo dziedināšanu un atbrīvošanu.... 
 • Ērgļu draudzes baznīca pieprasa krāsošanu iekšpusē. Sienas jau it kā melnas un mitrums dara savu. Tāme par iespējami apmaksu izsaka 7.000. Šai draudzei nav tādas naudas. Varbūt kāds no Jums varētu palīdzēt, ziedot, iesaistīt tādus, kuri palīdzētu pēc ap 20 gadiem nokrāsot Dieva klātbūtnes un tautas lūgšanu vietu? 


 • Lai slavēts Jēzus Kristus! Rakstu visiem vienu kopīgu vēstuli ar cerību, ka tā mūs vasarā savedīs kopā Liepājā! :) Šovasar no Jāņiem līdz Pēteriem Liepājas Sv. Dominika klosterī notiks Liturģiskās mūzikas darbnīcas, kuras vadīs poļu komponists un diriģents Pāvels Bembeneks (Paweł Bebenek), kuru iepazinām jau pagājušā gada mūzikas darbnīcās, kad gandrīz piecdesmit dziedātāji no visas Latvijas un arī Viļņas mācījāmies viņa dziesmas. Šogad plānojam veikt lielāku darbu – ierakstīt mūzikas albumu gan ar tām Pāvela Bembeneka dziesmām latviešu valodā, kuras apguvām iepriekš, gan jaunām. Tādēļ darbnīcas notiks gandrīz nedēļas garumā: sāksies pirmdienā, 24. jūnijā, Sv. Jāņa Kristītāja svētkos ar Sv. Misi 18.30. Piektdien, 28. jūnijā, visu dienu veltīsim ierakstam, kas notiks KC „Wiktorija”, bet sestdien, 29. jūnijā, Sv. Pētera un Pāvila svētkos kā nedēļas darba kulmināciju 18.00 dziedāsim Sv. Misē un koncertā Sv. Jāzepa katedrālē. Pēc koncerta dalībniekiem būs svētku vakariņas kopā ar Liepājas diecēzes bīskapu Viktoru Stulpinu. Savukārt svētdienā tie dalībnieki, kurus kalpošana nebūs aizsaukusi atpakaļ uz savām draudzēm, varēs kopīgi nosvinēt svētdienas Misi Sv. Dominika baznīcā un doties arī nelielā kopīgā izbraukumā.

  Pieteikties oficiāli uz darbnīcām varēs no 1. marta, kad publicēsim pieteikuma anketu. Aicināti piedalīties visi interesenti, kam sagādā prieku dziedāt korī vai spēlēt ansamblī skaistu mūziku Dieva godam. Darbnīcu laikā varēsim uzklausīt arī t. Oskara lekcijas par liturģiju un mācīties arī gregoriskos dziedājumus. Kokles spēles pasniedzēja Dace Nasteviča no Alsungas atsevišķās nodarbībās iepazīstinās interesentus arī ar tautas instrumentu pielietojumu. Sagaidāmi arī kopīgi radošie vakari, iespēja baudīt Liepājas pludmali, kopīgas maltītes un, protams, lūgšanas un Svētā Mise ik dienas. Ir domāts arī par bērniem, kuri atbrauks līdzi vecākiem, lai arī viņiem būtu ko darīt, kamēr vecākiem būs nodarbības. 

  Viena no P.Bembeneka līdz šim visbiežāk Latvijā dziedātajām dziesmām ir „Jēzu, uzticos Tev!”, tādēļ izvēlējāmies to kā šo mūzikas darbnīcu vadmotīvu.

  Un, lai varētu 3-4 darba dienu laikā apgūt un noslīpēt tik lielu repertuāru, kā paredzēts, ir ideja piedāvāt potenciālajiem darbnīcu dalībniekiem mācīties dziesmas jau ātrāk: ja zināt, ka jūsu draudzē vai apkaimē būtu kaut neliela cilvēku grupiņa, kuri vēlētos vasarā piedalīties darbnīcās, es labprāt aizbraukšu pie jums pamācīt dziesmām balsis. Pirmā šāda tikšanās būs jau šai nedēļā – sestdien, 19. janvārī, 11.00 laipni lūgti visi dziedātgribētāji Salaspils katoļu baznīcas kora telpās, Rīgas ielā 26! 


  Feisbukā izveidoju lapu, kuru var atrast ar @MuzikasDarbnicas - tajā rakstīšu jaunāko informāciju. Tās "fona bilde" ir veidota tā, ka ik pēc laika tā papildināsies - ar jaunu krāsu, ar jaunu zīmējumu - saskaņā ar notikušajiem dziesmu mācīšanās mēģinājumiem, vēlāk ar dalībniekiem, kas pieteiksies. 

  Ar sveicieniem, Kristīne 26705843
 • Uz paziņojumu dēļa atrodas pr. Andra Solima vēstule ar lūgumu par atbalstu Lielvārdes katoļu baznīcas atjaunošanas darbiem! 9. novembrī, aprit gads, kopš Lielvārdes katoļticīgo draudzei vairs nav sava dievnama, jo ēka atrodas avārijas stāvoklī. 2017. gada 13. novembrī Valsts būvniecības kontroles birojs veica ēkas apsekošanu un aizliedza tās ekspluatāciju. Baznīcas stāvoklis ir ļoti nopietns, kas tika sīki aprakstīt pieminētajā vēstulē. Tāpēc Lielvārdes katoļu draudze lūdz finansiālu atbalstu baznīcas ēkas glābšanai. 


 • Cik lielu vērtību nes Radio Marija! Tur varam atrast katehēzes, lūgšana, vienoties ar lūdzējiem Svētajā Misē un uzklausīt interesantas sarunas. Var sūtīt savus jautājumus, var zvanīt uz studiju. Klausīsimies tajā, kā arī atbalstīsim ar savām lūgšanām. Šī Dieva Balss mūsu mājās pastāv vienīgi no ziedojumiem, tādēļ atbalstīsim to ar saviem ziedojumiem. Kaste atrodas V. J. Marijas svētgleznas priekšā. Mājas lapa:  https://www.rml.lv/   Radio ir dzirdams FM frekvencēs – Rīgā 97,3, Liepājā 97,1 un Krāslavā 97,0. 

  

ES PATEICOS PAR KATRU JŪSU LŪGŠANU PAR VISU MŪSU DRAUDZI
UN TĀS PRĀVESTU, PAR DAŽĀDU VEIDU PALĪDZĪBU UN DALĪŠANOS PĀRTIKĀ.
 
JOPROJĀM ES LŪDZU: LŪDZIETIES PAR DRAUDZI UN PRIESTERI,
LAI DIEVS MŪS ATJAUNO SAVĀ GARĀ. 

  

Lai Dievs svētī caur sava vismīļā Dēla Sirdi †

+ Dievs, svētī manas avis! +


pr. Pāvils S. Kamola
(tel.: 274-64-820)